אבחון לפריצת דיסק

dallas-spine-surgery
אבחון לפריצת דיסק צווארי או בגב יתבצע על ידי הרופא שלך אשר יאבחן פריצת דיסק מן הסימפטומים שלך ההיסטוריה הרפואית.

כמו כן, תהיה לך בדיקה גופנית, שבה רופא המשפחה שלך עשוי לבדוק את:
1. יציבות
2. רפלקסים
3. חוזק שריר
4. יכולת הליכה
5. תחושה בזרועות וברגליים
6. בדיקת העלאת רגליים

בזמן שאתה שוכב שטוח או יושב, הרופא שלך ירים לך את הרגליים אחד-אחד בכל פעם כדי לראות אם זה גורם כל כאב או אי נוחות ברגליים. הבדיקה מותחת את העצבים בעמוד השדרה. אם דיסק לוחץ על עצב, מתיחה זו עלולה לגרום לכאב, קהות או עקצוץ.

לחץ על עצב

הרופא שלך יכול לבדוק אם יש לחץ על עצב בצוואר שלך על ידי שהוא מבקש ממך לכופף את הראש קדימה לצדדים תוך הפעלת לחץ על החלק העליון של הראש. אם זה גורם לכאב או קהות גדולה יותר, סביר להניח כי הדיסק מפעיל לחץ על העצבים בצוואר.

בדיקות נוספות

ברוב המקרים, בדיקות נוספות אינן נחוצות משום שהתסמינים בדרך כלל מתקימים בתוך חודש עד שלושה חודשים. אבל אם הסימפטומים שלך לא מקלים לאחר שלושה חודשים, בדיקות נוספות עשוי להיות מומלצת לעזור כדי לאתר את המיקום המדויק של פריצת הדיסק ולהעריך עד כמה העצבים מתפקדים.

בדיקת מוליך עצבי

במקרים בהם קיים חוסר ודאות, ניתן להשתמש בבדיקת מוליכות עצבית כדי לסייע באבחון. זה יכול לשמש גם כדי למדוד כמה טוב אותות חשמליים מועברים דרך העצבים שלך.

במהלך הבדיקה, דיסקים מתכת קטנים הנקראים אלקטרודות ממוקמות על העור שלך. הם משחררים זעזועים חשמליים זעירים הממריצים את עצביכם, ומאפשרים למדוד את המהירות ואת עוצמת האות העצבי.

סריקת תהודה מגנטית (MRI) סריקה
סריקה זו מתבצעת על ידי גל שדה ורדיו מגנטי חזקה כדי להפיק תמונות מפורטות של פנים הגוף. סריקות MRI יעילות בעת הצגת המיקום והגודל של פריצת הידסק. הם יכולים גם לאתר את העצבים המושפעים.

טומוגרפיה ממוחשבת (CT)
סריקה בסדרה של צילומי רנטגן כדי לסרוק חלקים של גופך. המחשב משמש לבניית תמונות מפורטות של הגוף שלך. זה מייצר חתך תמונות של עמוד השדרה שלך ואת המבנים המקיפים אותו. כמו סריקת MRI, סריקת CT יכולה לאתר פריצת דיסק, אם כי לעתים קרובות זה לא יעיל.

צילומי רנטגן
Normal צילומי רנטגן בדרך כלל לא נעשה שימוש כדי לחקור פריצת דיסק משום שהם יכולים רק לזהות עצם ואינם נותנים נוף של עצבים בחוט השדרה.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s