תסמינים לקרע במיניסקוס

לקרע במיניסקוס
התסמינים והסימפטומים של קרע במיניסקוס יהיו תלויים במידה רבה על הפרט הספציפי, כמו גם את המיקום ואת היקף הנזק כדי לקרע במיניסקוס.


סימפטומים נפוצים של קרע במיניסקוס עשויים לכלול:

1. כאב מקומי בסמוך לאזור הקרע. בקרעים של המיניסקוס לרוחב, הכאבים יהיו נוכחים לאורך הקצה החיצוני של הברך. הכאב יופיע על הקצה הפנימי של הברך הפגוע על הקרע המיניסקוס המדיאלי.

2. כאב מיידי לאחר הפציעה. מיניסקוס קרוע יהיה לעיתים קרובות ברור מרגע הפגיעה מתרחשת. במקרים אלה, קריעת המיניסקוס מלווה בדרך כלל בתחושה של כאב בלתי נסבל או או פיתול יתר על המידה.

3. התחלה איטית של הסימפטומים. לעומת זאת, עבור חלק, המיניסקוס יכול להיקרע בלי הרבה סימנים או כאב ראשוני. התפרצות איטית זו של הסימפטומים שכיחה יותר בקרב אנשים מבוגרים ואלה עם סחוס בברך פגום מדלקת מפרקים ניוונית.

4. כאב בתנועה. הכאב ישקף את מיקומו של הקרע, אך יתרחב לאורך הברך עם תעונתך. אם הברך בצורה נעולה, כיפוף זה יגרום לכאב צורב ומחמיר.

5. כאב לאחר מנוחה. הכאב יקטן ככל הנראה במנוחה; עם זאת, הוא יחזור עם התנועה ברוב המקרים. התנועה עלולה גם להחמיר את הנפיחות.

6. נוזל הצטברות בתוך מפרק הברך. הנוזל המצטבר הזה יגרום לכל האזור להתנפח ולהקטין את הניידות. סימפטום זה, שעלול להתרחש כתוצאה מכמה פציעות בברך, מכונה "מים בברך".

7. נעילת הברך. אם פיסת המיניסקוס משתחררת ממבנה הדיסק עקב קרע, היא עלולה להימצא בתוך מפרק הברך עצמו. לינה זו יכולה לגרום לנעילת הברך, שבה אדם מאבד את היכולת ליישר את הרגל באופן מלא בעת ישיבה או עמידה.

תסמינים של קרע במיניסקוס ישתנו בהתאם למיקום של הקרע והחומרה שלו. התסמינים גם תלויים בלפי בריאות הכללית של האדם ואת הזמן שחלף מאז הפציעה.

בעיה זו גם נפוצה עבור חלקים אחרים של הברך, כגון ACL, שבו יש פגיעה במהלך אירוע טראומטי שגורם לקרע במיניסוקס. על הרופא שלך לבדוק את הפציעות המשלימות במהלך תהליך האבחון.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s