פרימולוט נור, נורתיסטרון – Norethisterone, Primolut-Nor

Primolut-No
פרימולוט נור, נורתיסטרון – Norethisterone, Primolut-Nor התרופה אחראית על טיפול פרוגסטוגני בליקויי תפקוד המחזור החודשי, אל-ווסתה חודשי ודלקת רירית הרחם (אנדומטריטיס). ראשונית ומשנית, תסמונת טרום וויסתית, הסדרת המחזור.

אל תשתמשי בתרופה כאשר הינך בהריון או מניקה. אין להשתמש אם ידועה רגישות לאחד ממרכיבי התרופה. אין להשתמש במידה שהינך סובלת מהפרעות חמורות בתפקוד הכבד, תסמונת דובין ג'ונסון, תסמונת רוטור, גידולים בכבד בעבר או בהווה, היסטוריה של צהבת או גירוד עקשני במשך הריון קודם, היסטוריה של שלבקת סרטן השד, דימום וגינאלי ממקור לא ידוע. ההריון, תהליכים תרומבואמבוליים, סרטן של איברי הרבייה, סרטן השד, דימום וגינאלי ממקור לא ידוע.

כל טבליה מכילה: Norethisterone acetate 5 mgחומרים בלתי פעילים: Lactose monohydrate, maize starch, polyvidone 25000, talc, magnesium stearateכל טבליה מכילה: 3.67 מ"ג לקטוז מונוהידרט.קבוצה תרפויטית: פרוגסטוגנים.

איך תשפיע התרופה על חיי היום יום שלך?

לפני התחלת הטיפול בתרופה עלייך לעבור בדיקה רפואית וגניקולוגית קפדנית לרבות השדיים ומשטח צוואר הרחם ולשלול אפשרות של הריון. במקרים של שימוש ממושך בתרופה, כאמצעי זהירות, יש לעבור בדיקות תקופתיות כל 6 חודשים. במידה שאת חולה בסוכרת, נדרשת השגחה רפואית קפדנית.

אם הינך רגישה למזון כלשהו או לתרופה כלשהי, עלייך להודיע על-כך לרופא לפני נטילת התרופה. בתקופת הטיפול בתרופה זו יש לערוך בקביעות בדיקות של תפקודי הכבד.

לאחר שימוש בחומרים הורמונליים כגון זה המרכיב את פרימולוט-נור, נצפו במקרים נדירים גידולי כבד שפירים ובמקרים נדירים יותר אף גידולי כבד ממאירים, שהובילו במקרים בודדים לסכנת חיים עקב דימום בחלל הבטן. בשל כך, יש ליידע את הרופא על כל תלונה בנוגע להתרחשות בלתי רגילה בבטן העליונה, אשר לא נעלמת באופן ספונטני בתוך זמן קצר.

תגובות בין-תרופתיות

אם הינך נוטלת תרופה נוספת, כולל תרופות הנמכרות ללא מרשם ותוספי תזונה, או אם גמרת זה עתה טיפול בתרופה אחרת, עלייך לדווח לרופא המטפל כדי למנוע סיכונים או אי-יעילות הנובעים מתגובות בין-תרופתיות, במיוחד לגבי תרופות לסוכרת או אינסולין.

תופעות לוואי

בנוסף לפעילות הרצויה של התרופה, בזמן השימוש בה עלולות להופיע תופעות לוואי, כגון: בחילה, החרפה במצבים אפילפטיים, מיגרנות, שינויים במשקל הגוף, שינויים בתיאבון, נפיחות ברגליים, חולשה או עייפות.

יש להפסיק את נטילת התרופה מיד ולהיוועץ ברופא במקרים הבאים: הופעת כאבי ראש עזים (מיגרנה) בפעם הראשונה.

מינון ואופן השימוש

המינון לפי הוראות הרופא בלבד. אין לעבור על המנה המומלצת.
אחסנה: ללא תנאי אחסון מיוחדים.

מודעות פרסומת