דיקלופנאק – Diclofenac כנגד כאבים ודלקות

voltaren
דיקלופנאק – Diclofenac היא תרופה לא סטרואידיות נוגדות דלקת (NSAID). הג'ל העור 1% משמש לטיפול אוסטיאוארתריטיס של הידיים או הברכיים. ג'ל העור 3% משמש לטיפול בקרן עור לייזר.

שמות נוספים לתרופה: אביטרן (Abitren), בטארן 100 SR (Betaren 100 SR), קטפלאם (Cataflam), דיקלופנאק סודיום ג'ל (Diclofenac Sodium 1% Gel), דיקלופלסט (Dicloplast), דיקלורן ג'ל (Dicloren Gel), וולטרן (Voltaren), וולטרן אקטי-גו (Voltaren Acti-Go), וולטרן אמולג'ל (Voltaren Emulgel), וולטרן אמולג'ל פורטה (Voltaren Ophtha), וולטרן אופטה טיפות עיניים (Voltaren Ophtha), וולטרן SR (Voltaren SR), פיזיקאר ג'ל (Physicare Gel), סוויס רליף ספרי ג'ל (Swiss Relief Spray Gel), דיקלופטיל (Dicloftil), דמופנק (Demofenac), סאנאקטיק (Sunactic), סוויס רליף דואל רליס (Swiss Relief Dual Release).

מה עלי לומר לרופא הרפואי שלי לפני שאקח תרופה זו?

הוא צריך לדעת אם יש לך אחד מהתנאים האלה:
אסטמה
דימום בעיות
עורק הכליליים עורק (CABG) – ניתוח בשבועות האחרונים
מחלת לב
לחץ דם גבוה
מחלת כליות
מחלת כבד
עור פתוח או נגוע
בעיות בטן
תגובה חריגה או אלרגית ל- דיקלופנק, אספירין, NSAIDs אחרים, תרופות אחרות, אלכוהול בנזיל (3% ג'ל בלבד), מזונות, צבעים או חומרים משמרים

כיצד להשתמש בתרופה זו?

תרופה זו מיועדת לשימוש חיצוני בלבד. בצע את ההוראות על התווית מרשם. שטפו ידיים לפני ואחרי השימוש. אל תביאי את התרופה הזאת לעיניים שלך. אם אתה עושה, לשטוף עם הרבה מים ברז מגניב. השתמש במינונים שלך במרווחי זמן קבועים. אין להשתמש בתרופה לעיתים קרובות יותר מאשר מכוונת. מרשם מיוחד יינתן לך על ידי הרוקח עם כל מרשם ומילוי של ג'ל 1%. הקפד לקרוא את מידע זה בקפידה בכל פעם. שוחח עם רופא ילדים לגבי השימוש בתרופה זו בילדים. טיפול מיוחד עשוי להיות נחוץ. הג'ל 3% אינו מאושר לשימוש בילדים.

מה יכול להיות אינטראקציה עם התרופה?

אספירין
NSAIDs, תרופות לכאב ודלקת, כמו איבופרופן או נפרוקסן
אין להשתמש בכל מוצרי עור אחרים מבלי לספר לרופא או לרופא מקצועי.

מה אני צריך לדעת בזמן השימוש בתרופה?

חזור לרופא שלך אם הסימפטומים לא מתחילים להשתפר או אם הם הופכים ליותר גרועים. תרופה זו מצריכה מעקב עם הרופא שלך כדי לפקח על ההתקדמות שלך. ייתכן שיהיה צורך לטפל עד 3 חודשים אם אתה משתמש בג'ל 3%, אבל את האפקט המלא לא יכול להתרחש עד חודש לאחר הפסקת הטיפול. אם אתם מפתחים תגובה אלרגית עורית חמורה, פנו מיד לרופא. תרופה זו יכולה לגרום לך להיות רגיש יותר לשמש. התרחק מן השמש. אם אתה לא יכול להימנע מלהיות בשמש, לבש בגדים מגן להשתמש במקדם הגנה. אין להשתמש במנורות שמש או מיטות שיזוף / דוכנים.

אין ליטול תרופות כגון איבופרופן ונפרוקסן עם תרופה זו. תופעות לוואי כגון כאבי בטן, בחילה או כיבים עלולים להיות בעלי סיכוי גבוה יותר להתרחש. תרופות רבות ללא מרשם לא צריכות לקחת עם התרופה. תרופה זו אינה מונעת התקף לב או שבץ. למעשה, תרופה זו עשויה להגדיל את הסיכוי להתקף לב או שבץ. סיכוי זה עלול לעלות עם שימוש ממושך יותר של התרופה ועל אנשים עם מחלת לב. אם אתה לוקח אספירין – כדי למנוע התקף לב או שבץ, יש לדבר עם רופא.

תרופה זו עלולה לגרום לכיבים ולדימום בבטן ובמעיים בכל עת במהלך הטיפול. אין לעשן סיגריות או לשתות אלכוהול. אלה להגדיל את גירוי הבטן שלך יכול לעשות את זה יותר רגישים לנזק מתרופה זו. אולקוס ודימום יכולים לקרות ללא תסמיני אזהרה ויכולים לגרום למוות. אתה יכול לקבל מנומנמת או סחרחורת. אין לנהוג, להשתמש במכונות או לעשות כל דבר שזקוק לערנות נפשית עד שתדע כיצד משפיעה על התרופה. אין לעמוד או לשבת מהר, במיוחד אם אתה חולה מבוגר. זה מקטין את הסיכון של סחרחורת או התעלפות התקפים. תרופה זו עלולה לגרום לך לדמם בקלות רבה יותר. נסו להימנע מפגיעה בשיניכם ובחניכיים בעת צחצוח השיניים או בחוט דנטלי.

אילו תופעות לוואי אני יכול להבחין לקבל מתרופה זו?

תופעות לוואי כי אתה צריך לדווח לרופא או בריאות מקצועי בהקדם האפשרי:
1. תגובות אלרגיות כמו פריחה בעור, גירוד או כוורות, נפיחות בפנים, בשפתיים או בלשון
2. צואה שחורה או מדממת, דם בשתן או קיא
3. ראייה מטושטשת
4. כאב בחזה
5. קשיי נשימה או צפצופים
6. בחילה או הקאות
7. אדמומיות, שלפוחיות, קילוף או התרופפות של העור, כולל בתוך הפה
8. דיבור עמום או חולשה בצד אחד של הגוף
9. צרות עובר שתן או שינוי בכמות השתן
10. עלייה בלתי מוסברת במשקל או נפיחות
11. חלשה או עייפה
12. צהבהב של עיניים או עור

תופעות לוואי שבדרך כלל אינן דורשות טיפול רפואי (דווח לרופא או לרופא אם הן ממשיכות או מטרידות):
1. סחרחורות
2. עור יבש
3. כאב ראש
4. צרבת
5. רגישות מוגברת לשמש
6. כאב בטן
7. עקצוץ באתר היישום

מודעות פרסומת