פלוטיקזון (Fluticasone) נגד התעטשות, נזלת, גירוד ואלרגיות אחרות

(Fluticasone)
פלוטיקזון משמש כדי להקל על התעטשות, נזלת, תחושת מחנק, או גרדת באף, עיניים מימיות נגרמת על ידי קדחת השחת או אלרגיות אחרות (נגרמת על ידי אלרגיה אבקה, עובש, אבק, או חיות מחמד). פלוטיקזון הוא סוג של תרופות הנקראות סטרואידים.

שמות מסחריים לתרופה: אלגרו (Allegro), פליקסונאז (Flixonase), פליקסונאז נאזול (פליקסונאז נאזול), פליקסוטייד משאף ללא CFC (Flixotide Inhaler CFC Free), פליקסוטייד נביולס (Flixotide Nebules), פליקסוטייד דיסקוס (Flixotide Diskus), אבמיס (Avamys), פלוטיתרים (Flutitrim).

תרסיס האף פלוטיקזון מרוסס בדרך כלל בכל נחיריים פעם ביום. לחלופין, ריסוס האף פלוטיקזון מרוסס לפעמים בכל נחיריים פעמיים ביום (בבוקר ובערב) במינון נמוך יותר כפי המומלץ על ידי הרופא שלך. אם אתה מבוגר, תתחיל את הטיפול עם מינון גבוה יותר של תרסיס האף פלוטיקזון ולאחר מכן להקטין את המינון כאשר הסימפטומים שלך לשפר.

אם אתה נותן תרסיס לאף פלוטיקזון לילד, תתחיל טיפול עם מינון נמוך של התרופה ולהגדיל את המינון אם הסימפטומים של הילד לא משתפרים. הקטן את המינון כאשר הסימפטומים של הילד משתפרים. בצע את ההוראות המופיעות בתווית המרשם או המוצר שלך בקפידה, ובקש מהרופא או מהרוקח להסביר כל חלק שאינך מבין.

פלוטיקזון שולט על הסימפטומים של קדחת השחת או אלרגיות אבל לא לרפא את התנאים האלה. הסימפטומים שלך כנראה לא יתחילו להשתפר במשך לפחות 12 שעות לאחר השימוש הראשון פלוטיקזון, אבל זה עלול לקחת כמה ימים או יותר לפני שאתה מרגיש את מלוא היתרונות של פלוטיקזון. פלוטיקזון.

כיצד להשתמש פלוטיקזון (Fluticasone)?

החזק את המשאבה עם המוליך בין האצבע והאמה האמצעית לתחתית הבקבוק הנחה על האגודל. הפנה את המוליך הרחק מהפנים שלך. אם אתה משתמש במשאבה בפעם הראשונה, לחץ כלפי מטה ושחרר את המשאבה שש פעמים. אם השתמשת במשאבה בעבר, אך לא במהלך השבוע האחרון, לחץ כלפי מטה ושחרר את המשאבה עד שתראה תרסיס דק.
החזק נחיריים אחת עם האצבע.
להטות את הראש מעט קדימה בזהירות לשים את קצה המוליך האף לתוך הנחיריים האחרים שלך. הקפד לשמור את הבקבוק זקוף.
החזק את המשאבה עם המוליך בין האצבע והאמה האמצעית והתחתית מונחת על האגודל.
להתחיל לנשום דרך האף שלך.
בזמן שאתה נושם, השתמש באצבע ובאמצע האצבע כדי ללחוץ בחוזקה על המוליך ולשחרר רסס.
נשמו בעדינות דרך הנחיריים ותנשמו דרך הפה.
נגבו את המוליך עם רקמה נקייה וכיסו אותו בכיסוי האבק.

אילו תופעות לוואי יכולה לגרום התרופה פלוטיקזון (Fluticasone)?

פלוטיקזון עלול לגרום לתופעות לוואי. פנה לרופא אם כל התסמינים האלה חמורים או לא נעלמים:
1. כאב ראש
2. יובש, עקצוץ, צריבה או גירוי באף
3. בחילה
4. הקאה
5. שלשול
6. דמוי ריר באף
7. סחרחורת

אם אתה נתקל בכל הסימפטומים האלה, יש להפסיק להשתמש בפלוטיקזון ולהתקשר לרופא או לקבל טיפול רפואי חירום:
1. בעיות ראייה
2. כאב בפנים חמור
3. פריקה באף עבה
4. חום, כאב גרון, צמרמורות, שיעול וסימני זיהום אחרים
5. שריקה מן האף
6. כוורות
7. פריחה
8. עקצוץ
9. נפיחות בפנים, בגרון, בלשון, בשפתיים, בעיניים, בידיים, ברגליים, בקרסוליים או ברגליים תחתונות
10. צרידות
11. קשיי נשימה או בליעה
12. צפצופים
13. תחושת חולשה
14. דימום חזק או מתמשך

איזה מידע נוסף עלי לדעת?

אתה צריך לנקות את האף ריסוס המוליך לפחות פעם בשבוע. יהיה עליך להסיר את מכסה האבק ולאחר מכן למשוך את המוליך כדי להסיר אותו מהבקבוק. לשטוף את מכסה האבק ואת המוליך במים חמים, לתת להם להתייבש בטמפרטורת החדר, ולאחר מכן לשים אותם בחזרה על הבקבוק.

אם המוליך הוא סתום, להשרות אותו במים חמים ולאחר מכן לשטוף אותו במים קרים לייבש אותו. אל תשתמש בפינים או בחפצים חדים אחרים כדי להסיר את החסימה.

מודעות פרסומת