הסרת נקודות חן ושומות בלייזר – כל הפרטים

תאי העור היוצרים פיגמנטציה יוצרים את הגידולים והנגעים הכהים הנקראים נקודות חן ושומות, גידולים חדשים המופיעים במגוון גדלים הנעים בין סיכה לגודל של סנטימטר או יותר. לרוב האנשים יש נקודות חן ורבים מהם תורשתית. נקודות החן שמשנות את הגודל והצבע עשויות להצביע על סרטן או על מחלות עור אחרות ויש להסירן. רוב נקודות החן גורמות לחששות קוסמטיים עם זאת ניתן להסיר באמצעות מגוון של טכניקות, כולל ניתוח לייזר.

Laser moles removal

לפני שחוברה עם ניתוח לייזר, מומלץ לקבל את אבחנה על ידי רופא עור או רופא. בעוד שרוב נקודות החן הן שפירים בקלות להגיב על הליך קוסמטי, שומות כי ההתפתחויות האחרונות וכי שינוי בגודל, צורה או המראה צריך לעבור ביופסיה כדי להבטיח שאין נוכחות סרטן. אם יש אפשרות כי השומה הוא סרטני, השומה כולה כמות משמעותית של העור שמסביב יש להסירה בכירורגית.

גודל נקודת חן

גודל וצורה של נקודת חן חשוב כאשר מחליטים אם ניתוח לייזר היא השיטה הטובה ביותר להסיר את העור הנגע. לדברי סן פרנסיסקו ניתוחים פלסטיים לייזר מרכז, טיפולי לייזר הם המתאימים ביותר להסרת נקודת חן שטוח כי לא בולטות מעל פני העור. שומות אלה בדרך כלל היו נוכחים מלידה והם בדרך כלל חום או שחור.

השפעות של נקודות חן

ההשפעות של האור ממוקד אינטנסיבי של לייזר לחדור לתוך השכבה העליונה של העור. פרצי קרינה מאור הלייזר מאדים את העור. העור הבסיסי נשאר שלם ואין דימום קשור לשיטה. לדברי סן פרנסיסקו פלסטיק כירורגית לייזר & מרכז, רוב שומות דורשים לפחות שניים או שלושה טיפולים לפני שהם מוחקים לחלוטין.

יתרונות בהסרת נקודות חן בלייזר

images
לפני ואחרי הסרת שומה

בעוד חיתוך וגילוח הם השיטות המועדפות להסרת שומות, שיטות אלה יכולים להשאיר צלקות לעתים קרובות קשה לבצע באזורים רגישים, כגון הפנים והאוזניים. לייזרים ממוקמים בקלות למקד קטן, קשה להגיע אזורים והם גם יותר שימושי להסרת שומות מרובים בו זמנית.

תופעות לוואי הן נדירות לאחר ניתוח שומה לייזר, אבל הם יכולים להתרחש. על פי רשת דרמה, תופעת הלוואי הנפוצה ביותר היא שינויים בצבע העור. אנשים כהים עור עשויים להיות אזורים בהירים של צמיחת העור החדש שבו נעשה שימוש בלייזר ואנשים עור בהיר לפעמים נשארים עם תיקוני עור כהים יותר. פיגמנטציה העור חריגה לעתים קרובות נעלמת בזמן, אבל יכול להישאר לצמיתות. תופעות לוואי נדירות אחרות כוללות זיהומים ופצעים גסים של עור.

הסרת נקודות חן מחיר

מחיר הסרת נקודות חן בלייזר ינוע בין כמה מאות שקלים, בהתאם לגודל נקודת החן. הטיפול יארך מספר דקות ויש לחזור על פעולות הלייזר ככל שיצטרך עד להסרת הנקודה לחלוטין. במצב של כמה נקודות חן, יתבצע טיפול ארוך יותר כדי להבטיח את הסרתן של נקודות החן בצורה מושלמת.

לקבלת הצעת מחיר להסרת נקודות חן ושומות השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:

 

מודעות פרסומת